KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123107
*
nr 1612 3107
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, "Cement fabriken". Signerad, daterad -36, (Visby). Olja på pannå, 29x32 cm, yttermått inklusive ram: 37x42 cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2024
kl 19:43:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 12:16:28
1
100 kr
15/4 17:20:12
2
200 kr
15/4 17:51:05
3
200 kr
15/4 17:51:05
2
200 kr (Budbetjänt)
15/4 18:07:21
4
250 kr
15/4 19:36:58
2
300 kr
15/4 19:38:46
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt viberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige visby
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Curt Viberg
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1612 3107
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, "Cement fabriken". Signerad, daterad -36, (Visby). Olja på pannå, 29x32 cm, yttermått inklusive ram: 37x42 cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 12:16:28 | 1 | 100 kr |
15/4 17:20:12 | 2 | 200 kr |
15/4 17:51:05 | 3 | 200 kr |
15/4 17:51:05 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
15/4 18:07:21 | 4 | 250 kr |
15/4 19:36:58 | 2 | 300 kr |
15/4 19:38:46 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt viberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige visby
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37